قوانین عمومی ثبت نام

بخش اول - ثبت نام در نمايشگاه و پرداخت هزينه اجاره بهاء غرفه

١. تمامی فرمهای لازم جهت مشارکت متقاضیان محترم بر روی وب سایت نمایشگاه موجود میباشد . لذا خواهشمند است با مراجعه به لینک های مختلف سایت فرمهای مربوطه را پس از پر کردن پرینت گرفته و مهر و امضاء نمایید و  از طریق سایت ارسال فرمایید.

٢. برگزارکننده در پذیرش یا رد درخواستها اختیار تام دارد.

٣. مقتضي است كل هزينه مشاركت بر اساس فضاي مورد درخواست به هنگام ثبت نام به صورت آنلاین پرداخت میگردد.

٤. با توجه به اینکه در هنگام ثبت نام اینترنتی امکان انتخاب یک غرفه توسط چند متقاضی بصورت همزمان وجود دارد، تخصیص غرفه توسط سایت  بصورت خودکار برای متقاضی ای که سریعتر جانمایی غرفه  و تکمیل  فرم اینترنتی را  انجام داده باشد، صورت خواهد  گرفت. بدیهی است دراین خصوص برگزارکننده هیچگونه دخالت و دخل و تصرفی در تعیین و تغییر مکان غرفه نخواهد داشت.

5. پس از تعیین محل غرفه ، برگزارکننده نسبت به رزرو غرفه مذکور و صدور پیش فاکتور جهت واریز وجه ثبت نام اقدام مینماید. پیش فاکتور صادره تا مهلتی که در آن قید شده معتبر بوده و پس از آن در صورت عدم واریز وجوه مقرر، برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت حفظ غرفه برای متقاضی نداشته و نسبت به واگذاری آن به سایر متقاضیان اقدام خواهد نمود.

6. براساس ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور به تمامی مبالغ قابل پرداخت توسط شرکت کنندگان، ٩% مالیات بر ارزش افزوده اضافه میشود.

7. در صورتی که براساس اعلام مراجع موثق ، متقاضی ثبت نام ، در هر نمایشگاه دیگری سابقه تخطی از مقررات و یا عدم تسویه حساب کامل در نمایشگاهی را داشته باشد ، برگزارکننده میتواند در هر مرحله ای از ثبت نام و حتی در صورت پرداخت هزینه مشارکت ، ثبت نام متقاضی را لغو و وجوه پرداختی را مسترد نماید . در این زمینه انجمن برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی ایران به عنوان مرجع اصلی جهت اعلام موارد تخلف شناخته میشود.

8. درصورت پرداخت وجه مشاركت بصورت چك، تنها چك شركت متقاضي قابل پذيرش بوده و برگزاركننده از پذيرفتن چك اشخاص و يا چك ساير افراد حقیقی یا حقوقی معذورميباشد.

9. درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آنها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزارکننده انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارائه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل میباشند.

10. اطلاعات تكميل شده توسط شركت كنندگان در فرم کتاب به همان صورت در كتاب نمايشگاه درج مي شود و در صورت نقص يا عدم صحت آنها مسئوليتي متوجه برگزاركننده نخواهد بود.

11. درخواست اعمال هر گونه تغييري در مندرجات فرم ثبت نام يا ساير فرمها، تنها بصورت مكتوب از سوي شركت كننده امكانپذير خواهد بود.


 

بخش دوم – ضمانت انجام مقررات نمایشگاه

تمامی شرکت کنندگان محترم صرفنظر از اینکه غرفه با تجهیزات یا خودساز انتخاب مینمایند میبایست به همراه فرم ثبت نام خود ، یک فقره چک ضمانت عدم نمایش کالای خارجی ( که پس از امضاء فرم ثبت نام به منزله تعهد ایشان خواهد بود) به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند ،مبلغ وجه تضمین ، به ازاء هرمترمربع فضای ريالی 40/000/000 ريال میباشد که بخش عمده این وجه ، مربوط به رعایت مقررات ارزی ريالی نمایشگاه است .ضمناً در متن چک تضمین فقط عبارت در "وجه شرکت ماندگار تجارت شیرین" درج شده و از ذکر عباراتی نظیر "بابت تضمین" یا "بابت مشارکت" و امثالهم خودداری گردد درغیر این صورت مورد قبول نبوده و عودت میگردد .  بنابراین شرکت کنندگانی که فقط فضای ارزی درخواست مینمایند از ارائه این مبلغ معاف میباشند  و مشارکت کنندگانی که غرفه آنها به صورت خودساز میباشند میباست وجه ضمانتی بابت موارد تضمین عمدتاً شامل تضمین رعایت مقررات غرفه سازی و تخریب به موقع غرف خودساز و خروج تجهیزات و ضایعات غرفه ها ، جبران خسارتهای احتمالی به سازه و تأسیسات نمایشگاه ، تضمین پرداخت بدهی های باقی مانده و موارد مشابه میباشد بپردازند. مبلغ خسارات احتمالی تضمینی تا 100 متر مبلغ 50/000/000 ريال و تا 200 متر 80/000/000ريال به ستاد تحویل نمایند . بدیهی است پس از پایان نمایشگاه و در صورت انجام تسویه حساب کامل توسط شرکت کننده چک تضمین و وجه ضمانت غرفه سازی مسترد خواهد گشت.

به موجب امضاء فرم ثبت نام ، شرکت کننده برگزارکننده را مجاز مینماید تا درصورت هرگونه عدول از مقررات  یا ایراد خسارت که مستلزم پرداخت هزینه یا جریمه ای از سوی غرفه دار باشد از محل این چک برداشت نماید . بدیهی است هرگونه همکاری بعدی ستاد با شرکت کنندگان اعم از واگذاری غرفه و صدور مجوزهای لازم ، منوط به دریافت چک تضمین خواهد بود .. با توجه به اینکه این تضمین بابت ضمانت اجرای کامل تمامی مقررات نمایشگاه است لذا صرفاً باید از سوی شرکت کننده در نمایشگاه (فقط چک شرکت) صادر گردد و چک پیمانکار غرفه سازی یا چک شخص قابل قبول نمیباشد.

 


بخش سوم - ضوابط مربوط به عرضه و نمايش كالاهای نمايشگاهی

 

1. فقط كالاهايي مجاز به ارائه در نمايشگاه مي باشند كه در چارچوب موضوع نمايشگاه تعريف شده و در قالب پروفايل كالايي در اختيار شركت كنندگان قرار ميگيرد.

2. ارائه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است.

3. فروش مستقيم كالا ها در محل غرفه و در ايام برپايي نمايشگاه ممنوع مي باشد. لیکن بازاريابي كالا يا خدمات و صدور فاکتوردر محل نمايشگاه و تحويل آنها در محل فروشگاه يا شركت بلامانع است.


4. كالاهاي مورد ارائه در نمايشگاه و نیز عرضه اقلام تبليغاتي مانند پوستر ، بروشور، كاتالوگ ، عكس ، فيلم و... مربوط به كالاهاي خارجي كه در آنها از تصاوير مغاير با شعائر اسلامي استفاده شده است در محل غرفه ممنوع  مي باشد.


 

بخش چهارم - ضوابط و نحوه محاسبه هزينه ارزي يا ريالي غرفه ها

1. نمایش کالا با برند یا نام ایرانی، توسط واحدهای تولیدی و صنعتی دارای پروانه بهره برداری و گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسائی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی دارای پروانه صنفی تولیدی، که در داخل و یا مناطق آزاد تجاری و یا ویژه اقتصادی تولید و ارائه می گردند، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.

2. نمایش کالا با برند یا نام ایرانی که در داخل تولید و تحت لیسانس و یا محصول مشترک کشورهای خارجی معرفی می گردد مشمول پرداخت هزینه 30%درصدارزی و70%درصدریالی  می باشد.

3. نمایش کالا با برند خارجی که براساس سرمایه گذاری مشترک شرکت های ایرانی و خارجی در ایران تولید و دارای مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیات دولت می باشد، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

4.نمایش نمونه کالای خارجی بمنظور مقایسه با کالای داخل، توسط واحد های تولیدی دارای پروانه بهره برداری از مراجع ذیربط، در صورت تجمیع نمونه در حداقل فضا ( به تناسب نوع و ابعاد نمونه) و عدم اقدام به بازاریابی، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

5. نمایش ماشین آلات خارجی صرفا به عنوان ابزار کار در ارتباط با نمایش نوع فعالیت، توسط واحد های تولیدی، به شرط پوشاندن برند خارجی و عدم تبلیغ آن، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

6.معرفی خلاقیت های فنی، نرم افزاری ( اتوماسبون) در صورت عدم تبلیغ شرکتهای خارجی ( بصورت پوستر، بروشور، کالا و...) مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

7.مشارکت اتاق های مشترک بازرگانی ایران و سایر کشورها، صرفاً بدون ارائه کالا،وهمچنین دفاترنهادهای بین المللی ازجمله یونسکو-یونیسف-فائو وغیره مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

8.مشارکت شرکت های عرضه کننده خدمات مشاوره ای، پیمانکاری طرح و اجرا، طراحی سیستم وموارد مشابه صرفاً بدون ارائه کالا و یا هرگونه تبلیغ برند خارجی، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی خواهد بود.

9. مشارکت آژانسهای مسافرتی و گردشگری در صورت عدم تبلیغ نمایندگی خارجی، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد.

10.مشارکت نشریات داخلی اعم از روزنامه، مجله، بولتن، ویژه نامه، آگهی نامه و امثالهم که با تبلیغ توامان شرکت های داخلی و خارجی منتشر می گردند، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی می باشد. بدیهی است تبلیغ برند یا نمایندگی شرکت های خارجی در غرفه تخصیص یافته به نشریات ( از طریق نصب بنر، پخش فیلم، توزیع سی دی، کاتالوگ و بروشور مستقل خارجی و ...) بصورت 30%درصدارزی و70%درصدریالی می باشد.

11.معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی در جهت رفاه مصرف کننده توسط نمایندگان مجاز داخلی ( با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه) و با رعایت عدم ارائه کالا و قطعات منفصله، مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی می باشد.

12.محصولات خارجی وارد شده در کشور به صورت فله که پس از بسته بندی و یا مخلوط با کالای ایرانی توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته می شود .به( با هر نام یا برند ایرانی و با درج یا عدم درج تحت لیسانس)، توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته می شود، به میزان فضای اشغال شده، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.

13.نمایش کالای تولید داخل که با برند خارجی ( به استثناء موارد بند 4) تبلیغ گردد، مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی می باشد.

14. تخصیص فضا به نمایندگی های بازاریابی و فروش نمایشگاه های خارجی، در صورت ارائه تفاهمنامه با مجری داخلی، مشمول پرداخت هزینه بصورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی می باشد. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه بصورت 100 درصد ارزی خواهد بود.

15. مشارکت کننده بخش غرف ریالی صرفاً مجاز به ارائه و تبلیغ کالا، خدمات و فعالیت خود با نام ایرانی می باشد و در صورت عدم رعابت موضوع مشمول پرداخت هزینه بصورت 100 درصد ارزی می باشد.

16. نمایش کالایی که مستقیماً درخارج از کشور تولید شده، مشمول پرداخت هزینه بصورت ارزی می باشد.

17.تبلیغ واردات کالا به هر نحو و عرضه بروشور، فیلم، عکس، کاتالوگ، بنر و موارد مشابه دررابطه با تبلیغ کالا و یا شرکت های خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ارزی می باشد.

18.تبلیغ نمایندگی انحصاری و یا رسمی شرکت های خارجی مشمول پرداخت هزینه بصورت ارزی می باشد.

19. شرکت های تولیدی بازرگانی ایرانی که بمنظور تولید و نمایش کالای تولید داخل و نیز کالای خارجی در نمایشگاه مشارکت دارند می بایستی کالا یا خدمات مربوط به بخش خارجی را در فضائی کاملا ًمتمایز و در متراژ تفکیک شده ( با ابعاد استاندارد) از بخش داخلی و با رعایت حداقل متراژ ( 12 متر مربع) عرضه نمایند. در غیر اینصورت کل فضای غرفه بصورت ارزی محاسبه خواهد شد.

20.تخصیص هر گونه فضا جهت احداث محل تشریفات ( VIP) مطابق با نوع مشارکت اعم از ریالی و ارزی عیناً محاسبه و دریافت خواهد شد.

21. در ايام برپايي نمايشگاه تمامي غرفه هاي داخلي از سوي هيأت بازرسي شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران به منظور رعايت ضوابط ارزي و ريالي مورد بازديد قرار خواهد گرفت. در صورتيكه هيأت مذكور، هرگونه موردی را مبنی بر انجام تبليغات خارجي و يا عرضه كالاهاي خارجي در غرف داخلي گزارش نمايد، شركت مربوطه اكيداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزي غرفه خود بر اساس گزارش هيأت فوق الذكر و انجام تسويه حساب كامل تا قبل از پايان نمايشگاه مي باشد.

22. كليه شركت كنندگاني كه با اطلاع از مقررات ذكر شده فوق در بخش داخلي شركت نموده و هزينه غرفه خود را به صورت ريالي يا ارزي ـ ريالي پرداخت مينمايند ملزم به تكميل و مهر و امضاء تعهدنامه ارزي كه در پشت فرمهاي ثبت نام درج شده ميباشند.

23. باتوجه به اينكه ضوابط مشاركت ارزي و ريالي شركت كنندگان محترم در اين مقررات به تفصيل ذكر شده است، عدم رعايت آنها قابل توجيه نبوده و ذكر آگاهي نداشتن از اين موضوع قابل پذيرش نمي باشد.


 

 

بخش پنجم – ضوابط انصراف از مشاركت و يا كاهش فضاي رزرو شده

 

1. كاهش متراژ و يا انصراف از مشاركت مي بايد حداکثر تا 1 ماه  قبل از افتتاح نمايشگاه رسماً و بصورت مكتوب به برگزاركننده اعلام گردد . در اينصورت پس از كسر ١٠% از مبالغ واريزي، برگزاركننده نسبت به استرداد مابقي اقدام خواهد نمود.

2. در فاصله زماني كمتر از 1 ماه تا زمان افتتاح، به هيچ وجه درخواست انصراف پذيرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصيص يافته در نمايشگاه هيچگونه وجهي مسترد نشده و برگزاركننده مجاز ميباشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضي اوليه و به منظور پیشگیری از خدشه دار شدن چهره و ظاهر نمایشگاه ، (چه به صورت رایگان و چه درقبال دریافت وجه غرفه) به سايرين واگذار نمايد . لذا از شركت كنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامي جوانب و شرايط كاري خود را به درستي سنجيده و پس از حصول اطمينان از امكانات و مقدورات خود نسبت به مشاركت در نمايشگاه اقدام نمايند تا از بروز مسائلي كه بر روند اجرايي نمايشگاه بويژه در روزهاي نزديك به افتتاح آن ، تأثير منفي باقي مي گذارد جلوگيري شود. ضمناً کاهش فضا در فاصله زمانی کمتر از1 ماه تا افتتاح نمایشگاه امکانپذیر نمی باشد.

3. شركت كنندگاني كه در فاصله كمتر از 1 ماه به افتتاح نمايشگاه ثبت نام نمایند نيزدر صورت انصراف مشمول بند فوق خواهند بود.


 

 

بخش ششم- حفاظت و امنيت غرفه ها

 

1. از سوي ستاد نمايشگاه يك نسخه فرم حراست ، مربوط به مسائل حفاظتي در اختيار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت كه لازم است توسط مديريت شركت مطالعه و مهر و امضا و به ستاد برگردانده شود . تنها پس از ارائه فرم مذكور به ستاد امكان تحويل كارتهاي شناسايي غرفه داران امكان پذير خواهد بود.

2. مسئوليت مراقبت و محافظت از غرفه و وسايل آن در ساعات برپايي نمايشگاه بر عهده شركت كننده مي باشد . پس از خاتمه كار نمايشگاه در هر روز نسبت به تخليه سالن ها و پلمب دربهاي ورودي اقدام شده و مسئوليت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمايشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولين غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور يابند. هرگونه عواقب ناشي از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها مي باشد.

3. استفاده يا نگهداري مواد آتش زا و كارتنهاي خالي در داخل سالن به ويژه پشت پانلها ممنوع مي باشد.

4. بيمه آتش سوزي براي كليه شركت كنندگان اجباري مي باشد كه توسط برگزار كننده نسبت به انجام آن براي کل سالن تحت پوشش اقدام شده و هزينه آن به صورت جداگانه از شرکت کنندگان اخذ خواهد شد . ساير بيمه ها بصورت اختياري بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بيمه هاي ديگر علاوه بر بيمه آتش سوزي اقدام نمايند .

5. مسئوليت مفقود شدن وسايل يا كالاي داخل غرفه ها در ساعات داير بودن نمايشگاه كه حضور غرفه داران در محل غرفه الزامي است، برعهده غرفه داران مي باشد.

6. در صورت مفقود شدن وسايل يا كالاي داخل غرفه و يا بروز حادثه اي در محل غرفه، مراتب سريعاً به اطلاع مدير سالن و نگهبان سالن رسانيده شود تا با حضور نماينده حراست نسبت به تنظيم صورتجلسه اقدام گردد. پيگيري اين امر بر عهده شركت كننده ميباشد.

7. درصورت نمايش اقلام ارزشمند و گرانقيمت كه سبك و كم حجم بوده و امكان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصيه مي شود اينگونه اقلام را هر روزپس از پايان يافتن ساعت كار نمايشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بياورند.

8. ساعت ورود بازديد كنندگان به داخل سالن، 8 صبح هر روز مي باشد ليكن به منظور آماده سازي مجدد غرفه ها و نظافت سالن ها، هر روز از ساعت 7:30 صبح درب سالنها باز ميشود لذا مقتضي است از هر غرفه حداقل يك نفر از ساعت 7:30 جلو درب سالن حاضر باشد تا از بروز مسائلي نظير فقدان يا سرقت کالاها جلوگيري شود، همچنين در صورت نياز به ورود کالا يا وسايل به داخل غرفه نيز تنها بين ساعت 7:30 تا 8 صبح امکان پذير خواهد بود.

9. در ايام آماده سازي سالن و غرفه سازي (تا قبل از افتتاح نمايشگاه) خروج هر گونه وسايل، تجهيزات، لوازم غرفه سازي و...... مستلزم اخذ برگه خروج از مدير سالن ميباشد. برگه خروج بايد به تأييد و امضاء مدير سالن برسد.

10. با توجه به اينكه اكثر كالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال مي باشند لطفاً از هرگونه جوشكاري، برشكاري و هرگونه اقدامي در داخل سالن كه احتمال بروز حريق را سبب شود خودداري نموده و وسايل دكوراسيون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمايید.

 


بخش هفتم- ضوابط صدور كارت شناسايي و كارت پاركينگ

 

1. براي مسئولين هر غرفه از سوي برگزاركننده كارت شناسايي عكس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمايشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شركت كنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تكميل فرم كارت شناسايي و تحويل آن به همراه فایل عكس ٤×٣ كليه پرسنل داخل غرفه به ستاد نمايشگاه از طریق سایت اقدام نمايند لذا در صورت عدم ارسال عکس پرسنل ثبت نام مشارکت کننده نا تمام مانده و تائید نهایی انجام نمی گیرد. براي هر شركت بر اساس جدول زير كارت شناسايي صادر خواهد شد :

یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .

2. ورود وسايل نقليه در ايام برپايي نمايشگاه به داخل محوطه نمايشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شركت كنندگان مي توانند از پاركينگ هاي مجاور محل نمايشگاه استفاده نمايند. برگزاركننده بر اساس جدول زير نسبت به صدور كارت پاركينگ اقدام خواهد كرد:

 

12 متر مربع(فضای داخل سالن )

2 کارت شناسایی و 1 کارت پارکینگ

12متر مربع تا 24 متر مربع(فضای داخل سالن )

3 کارت شناسایی و 2 کارت پارکینگ

24متر مربع تا 50 متر مربع(فضای داخل سالن )

4 کارت شناسایی و 2 کارت پارکینگ

50متر مربع تا 100 متر مربع(فضای داخل سالن )

6 کارت شناسایی و 3 کارت پارکینگ

100متر مربع تا 150 متر مربع(فضای داخل سالن )

8 کارت شناسایی و 3 کارت پارکینگ

بیش از 150 متر مربع(فضای داخل سالن )

10 کارت شناسایی و 3 کارت پارکینگ

تا 50 متر مربع(فضای باز )

2 کارت شناسایی و 1 کارت پارکینگ

 

 

تا 50 متر مربع(فضای باز )

2 کارت شناسایی و 1 کارت پارکینگ

از 50 متر مربع تا 100 متر مربع(فضای باز )

3 کارت شناسایی و 2 کارت پارکینگ

بیش از 100 متر مربع(فضای باز )

3 کارت شناسایی و 3 کارت پارکینگ

 

 

 

 

 


 

 

ساختمان و تاسیسات

دستورالعمل ضوابط ساختمان

دریافت فایل

گمرک،بیمه،ترخیص کالا

جدول نرخ ارائه خدمات بهره برداری از ماشین آلات

دریافت فایل

ساختمان و تاسیسات - برق

چند پیشنهاد در مورد برق

دریافت فایل

ساختمان و تاسیسات - آب

مقررات انشعاب آب

دریافت فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

Add Content...

 

 

 

کل بازدید 11,200

All Rights Reserved - Designed by : ModernDesign.ir 2023

123movies